Çocuk Evleri

Vakfımız ile T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında, 7 çocuk evimizde koruma altındaki çocuklara yuva oluyoruz.

Çocuk Evlerimizde Yaşamakta Olan Çocuklara Yönelik Hizmetler

Ev Temini: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında devlet korumasında bulunan çocuklar için satın alma ya da kiralama yoluyla ev sağlıyor ve evin tefrişatını yapıyoruz.

Bakım Onarım: Çocuk Evlerimizdeki tamirat, boya, bakım işlerini düzenli olarak yapıyor ve takip ediyoruz.

Genel İhtiyaç Temini: Çocuk evlerimizin ev eşyası, kırtasiye, giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Sosyal Faaliyetler: Çocukların topluma uyum sağlayabilmesi ve farklı ortamlara uygun davranış kalıplarını geliştirebilmeleri için kültür gezileri, tatil programları, doğum günü kutlamaları, bayramlaşma, yönetim kurulu üyeleriyle aile buluşmaları, gelen çocuklara karşılama, ayrılan çocuklara uğurlama törenleri, gönüllülerle buluşma, vb. çalışmaları hayata geçiriyoruz.

Psiko-Pedagojik Çalışmalar: Çocuk evlerimizde kalan her çocuk için gelişimsel değerlendirme, psikolojik değerlendirme ve eğitim ihtiyaçlarının analizini yapıyor, elde edilen veriler ışığında en uygun gelişim metotlarını uyguluyoruz.

Ulaşım Desteği: Çocuk Evlerimizde kalan çocuklarımıza; vakıf etkinliklerine ve gezilere gidileceği zamanlarda ulaşım desteği veriyor; ayrıca doktor ve psikolog randevularında da ulaşımlarını sağlıyoruz.

Çocuk Evlerimizden Ayrılan Çocuklara Yönelik Hizmetler

Ev kurma: Reşit olma ya da evlenme nedeniyle kurumla ilişiği kesilen çocukların yaşamayı tercih ettikleri semtlerde, evin düzenini sağlıyor ve iş bulana kadar destekliyoruz.

Evlenme Desteği: Çocuk evlerimizden evlenerek ayrılan ya da çocuk evinden ayrılıp eğitimlerini tamamlayarak evlilik yoluna giden gençlerimize, aileye en çok ihtiyaç duydukları bu dönemde gönüllülerimizin de katkılarıyla maddi ve manevi her türlü desteğimiz ile onların yanında oluyoruz.

Eğitim Desteği: Çocuk evlerimizden ayrılıp eğitim hayatı devam eden gençlerimizin eğitimlerini tamamlayabilmeleri için her alanda destek oluyoruz.